Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... am facut o lucrare de licenta si e plagiata 16%
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

am facut o lucrare de licenta si e plagiata 16%

am facut o lucrare de licenta si e plagiata 16%, cum pot sa repar greseala ,legile existand pe internet si fiind sursa mea de scriere
astept raspuns cat mai repede deoarece sunt presata de timp
O solutie ar fi refacerea acelui procentaj din lucrare ... sau pentru ceea ce ati scris in lucrare si luat din alta parte indicati sursa de informare ..
Cea mai buna solutie este cea indicata de freeelis, sa completati bibliografia sau sa puneti note de subsol la paragrafele care sunt copiate in intregime.
va multumesc pentru raspun si voi pune note la subsol si la bibliografie ce imi lipsea dar daca mai este ceva de facut va rog sa imi raspundeti cei care stiu .
va multumesc
Mai mult de atat in aceasta privinta - a surselor paragrafelor copiate integral - nu cred ca se poate face.
84% originalitate mi se pare un procent foarte bun pentru o lucrare de licenta :)
Eu as pune intrebarea si invers , dar la cursurile universitare care copiaza dn lucrarile de licenta sau de disertatie fara a le cita , nu mai exista plagiat???....:-/