Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Este posibil sa fi incadrat inspector clasa I grad ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Este posibil sa fi incadrat inspector clasa I grad profesional superior gradatia 3 si sa ti sa spuna ca nu mai poti promova?

Este posibil sa fi incadrat inspector clasa I grad profesional superior gradatia 3 si sa ti sa spuna ca nu mai poti promova in inspector clasa I grad profesional superior gradatia 2 sau in inspector clasa I grad profesional superior gradatia 1? cu alte cuvine peste inadrarea mea mai exista 2 trepte de salarizare iar persoana de le resurse umane mi-a comunica ca eu nu mai pot ajunge la acele trepte

Da, este absolut corect, intrucat treptele de salarizare nu mai exista (au fost desfiintate incepand cu 01.01.2011). Doar in cazul promovarii in grad profesional sau in clasa, se face raportarea la fosta treapta 3 pentru stabilirea salariului.
mai puteti promova in urma unui examen sau concurs, din functia publica de executie in functie publica de conducere