avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Procedura de obtinere licenta taxi
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Procedura de obtinere licenta taxi

Buna seara,
Doresc sa obtin o licenta pentru taxi si nu stiu exact cum trebuie sa procedez!
Masina este personala, eu lucrez pe ea si deocamdata este inregistrata la o firma unde platesc lunar licenta firmei respective. Numai ca, as dori sa am licenta mea personala. Nu stiu daca se poate deoarece eu nu am firma si nu vreau sa deschid asa ceva. Am nevoie de ajutor si nu stiu la cine sa apelez!
Stie cineva cum se procedeaza?
Trebuie sa infiintez si firma pentru a obtine aceasta licenta?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Byabya , utilizator 21:36, 9 Iunie 2018
Sper sa va ajute aceste informatii:

[ link extern ] /
[ link extern ]
Fara va constitui in PFA, II, IF sau SC nu se poate. Nu exista ca o licenta taxi sa fie atribuita unei persoane, care nu are una din calitatile enumerate mai sus
Am o firma de transport persoane care se încadrează cu cod. CAEN 3949 dar doresc sa obțin licență de taximetrie. Ce demersuri trebuie făcute sau daca am vreo șansă sa obțin așa ceva. Va multumesc
Buna ziua. Doresc obtinerea unei licente de taxi persoana fizica. Si vreau sa stiu daca sunt sanse. Multumesc.
Ultima modificare: Duminică, 28 Ianuarie 2018
Styl, utilizator
Buna seara mar interesa si pe mn care sunt pasi pentri a intra in posesia unei licente de taxi si ce acte sunt necesare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa-mi fac o firma de taximetrie PacuraruMihai PacuraruMihai Buna ziua. As vrea sa-mi fac o firma de taximetrie. Este vreun inconvenient faptul ca nu am masina personala si carnet de sofer? Ce acte trebuie sa'mi fac si ... (vezi toată discuția)
Pfa cu adaugare cod caen asigurari 19daNA 19daNA Daca faceti PFA cu cod CAEN 4932 - transporturi cu taxiuri, trebuie sa aveti obligatoriu atestat de taximetrist, altfel nu se poate. SRL-ul cu acest obiect ... (vezi toată discuția)
Se poate ceda pfa taxi? adinadan adinadan va rog ,ajutati-ma si pe mine in legatura cu un PFA.....sotul meu se chinui de ceva timp sa obtine o licenta de taximetrist,fara nici un rezultat ... (vezi toată discuția)