Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CONVENTII CIVILE-PENSIONARI
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CONVENTII CIVILE-PENSIONARI

Pensionar-conventie civila indemnizatie 300 lei,impozit final 16%,ce contributii se retin cu data de 1 iulie 2012(somaj sigur nu) si daca se retin se declara in 112 sau 100?Va multumesc pentru raspuns.
datoreaza CASS
Multumesc ptr.raspuns.Deci angajatorul retine din indemnizatia de 300 lei a pensionarului angajat cu conventie civila contributia sanatate de 5,5 % si impozit 16 % si declara in 112 aceste retineri?Inca o data mii de multumiri.