Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Pot acorda diurna externa?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Pot acorda diurna externa?

Buna ziua,
Am incheiat contract de prestari servicii cu o firma din strainatate,cei 3 angajati ai mei au CIM in romania,la LOCUL DE MUNCA am trecut "delegat la firma XXXX Franta.
Va rog sa-mi spune-ti cum demonstrez organelor fiscale ca angajatii mei sunt trimisi pentru trei luni in strainatate, pentru a deduce diurna?
- pe langa diurna pot deconta si cazarea lor in baza contractului de inchiriere?
-si contractul de prestari servicii dintre firma franceza si firma mea trebuie tradus in Romana? controleaza cineva acest lucru?
Multumesc