Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inspectia muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inspectia muncii

Buna ziua tuturor!
in cazul in care am doar fisa de aptitudini vizata cu "apt" de la inspectia muncii, semnata si parafata, altceva nu am primit de la patron, in cazul acesta pot sa fac revisalul de angajare sau mai am nevoie de alte acte ?
La angajare trebuie urmatoarele acte:
1.CIM
2.Copie CI
3.Copie certificat nastere
4.Copie certificat casatorie (daca este cazul).
5.Copie ultimul certificat de studii
6.Adeverinta medic de familie.

Atasati si cererea de angajare din care sa reiasa clar de cand solicita angajarea, pe ce functie si norma.(semnata de ambele parti si vizata de patron)
Intocmiti in prealabil si o informare (practic acelasi formular ca si CIM, doar ca ii schimbati antetul)
:luck:
Herra_, utilizator
Extrem de corect dar informarea se face dupa angajare.
eu sunt inspector de resurse umane eu cand transmit revisalul mai am la contractu persoanei angajate si repartitie de la somaj si fisa de aptitudune de la medicul de medicina muncii si fisa de post
George1962 a scris:

Extrem de corect dar informarea se face dupa angajare.

George...tocmai vorbeam despre termeni care nu suporta grade de comparatie. Ori e corect, ori nu e.
In ceea ce priveste informarea prealabila, tocmai de aceea i se spune asa...pentru ca se face "in prealabil"....

B: Ce facem inainte de a face dragoste?!
Radio Erevan: In prealabil va spalati!
B: Si daca nu avem "prealabil", ne putem spala in lighean?!

:tomato:

edinutza_87: si eu pun fisa postului odata cu angajarea! Cred ca e bine.Omul trebuie sa stie ce va avea de facut/executat.

:coffee:+:coffee:

Herra_, utilizator