Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... depunere CEC inainte de 90
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

depunere CEC inainte de 90

au acasa parintii 4 depozite facute la CEC INAINTE DE 1990.Mai au vreo valaoare aceste CEC-uri? Ce se mai poate face cu ele.
Buna dimineata !
Asemeni parintilor dvs. , am avut si eu un CEC de prin 1982 pe care l-am gasit intamplator prin anul 2000 parca ... am fost cu acesta la CEC si mi l-au actualizat , insensul ca s-au trecut dobanzile aferente intregii perioade ...bineinteles ca daca sumele depuse prin 1982 insemnau cam 1/3 din pretul unei Dacii , in anul 2000 puteam sa-mi mai iau ( datorita devalorizarii leului) cel mult o pizza :O . Deplasati-va (titularii CEC-urilor) la sediul CEC ....
Acum in 2012, nu mai puteti spera la o pizza, ci cel mult la o gogoasa