avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... depunere CEC inainte de 90
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

depunere CEC inainte de 90

au acasa parintii 4 depozite facute la CEC INAINTE DE 1990.Mai au vreo valaoare aceste CEC-uri? Ce se mai poate face cu ele.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 08:38, 7 Iunie 2012
Buna dimineata !
Asemeni parintilor dvs. , am avut si eu un CEC de prin 1982 pe care l-am gasit intamplator prin anul 2000 parca ... am fost cu acesta la CEC si mi l-au actualizat , insensul ca s-au trecut dobanzile aferente intregii perioade ...bineinteles ca daca sumele depuse prin 1982 insemnau cam 1/3 din pretul unei Dacii , in anul 2000 puteam sa-mi mai iau ( datorita devalorizarii leului) cel mult o pizza :O . Deplasati-va (titularii CEC-urilor) la sediul CEC ....
Acum in 2012, nu mai puteti spera la o pizza, ci cel mult la o gogoasa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cec vechi mancipri mancipri detin un carnet cec cu suma de 5.000.000 lei din 1952. ultima operatiune facuta dupa stabilizare. mai este valabil? (vezi toată discuția)
Librete de economii cec cu dobanda si castiguri auto IoanaCristescu IoanaCristescu Buna ziua, In limita timpului dvs disponibil, am rugamintea sa ma ajutati cu un sfat in legatura cu urmatoarea problema : Sunt mostenitoarea unor ... (vezi toată discuția)
Inflatie razvan017 razvan017 Cum se calculeaza inflatia la o suma de 8000 de lei din anul 1987??? (vezi toată discuția)