Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de urmas (student) cumul cu alte venituri
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de urmas (student) cumul cu alte venituri

Primesc o pensie de urmas in valoare de 350 de lei. In momentul de fata sunt student in anul I (deci indeplinesc toate conditiile pentru a primi in continuare pensia) si incerc sa gasesc un job pe perioada vacantei de vara. Imi e teama insa ca imi voi pierde pensia de urmas daca ma voi angaja. Daca ma angajez cu contract de munca exista anumite conditii pe care trebuie sa le indeplinesc pentru a putea cumula pensia cu un salariu?

Se poate cumula pensia de urmas(student)cu salariul fara nici o restrictie.

www.avocatnet.ro/content/for...