Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... auto inmatriculat in bulgaria
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

auto inmatriculat in bulgaria

buna ziua,s-a votat cumva legea prin care autoturismele inmatriculate in bulgaria au dreptul de 90 zile de a circula?
stai linistit ca chiar daca o dau nu prea au ce face...........
iti faci procura din 3in 3 luni la propietar sau o treci pe firma si atunci le dai cu flit.......nu pot interzice dreptul la circulatie....mai ales ca vor sa intram in spatiul comunitar! astea sunt fitile sa mai sperie putin lumea ...si sincer nu merita sa dai banii sa imatriculezi masina in tara in cere ar tebui.....timp pierdut airea bani aruncati ...in bulgaria am rezolvat totul in 4 ore si cu suma de 700 euro pe cand in tara ma costa taxa 5200+ alte taxe +2 saptamani de alergatura!! halal tara o taxa de 8 lei a trebuit sa fac 4 ore pe drum ca la politie cecul nu incaseaza pentru anumite sectoare si asa am consumat benzina de cca 60 de lei pt 8 lei rusine celor care o conduc!!!
vxd, utilizator