Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Abuz campanie electorala
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Abuz campanie electorala

Buna ziua. In urma cu o ora a venit la usa o echipa care se ocupa cu campania electorala, rugandu-ma sa le dau voie sa intre pe terasa aferenta apartamentului sa puna un banner pe geamul de la etajul imediat urmator. Le-am spus ca nu au voie, apoi au plecat, dar au coborat cu o scara pe terasa apartamentului ( fara acordul meu ) si au inceput sa monteze bannerul. Stiu ca legea 67/2004 art 72, al.5, interzice afisajul electoral fara acordul proprietarului. In fine , au urcat scara la vecinul de sus, dar au continuat sa monteze afisul , care acum este pana in dreptul geamului meu.
Ce se poate face in situatia asta ?
Multumesc.
rusumarketing, utilizator