Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Afis cu lucruri acuzatoare
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Afis cu lucruri acuzatoare

in campania electorala ,un candidat care a lucrat si el in primarie ,a afisat pe usa unui magazin un articol din ziar cu lucruri acuzatoare despre mine si alte persoane .
are voie patronul magazinului sa tina acel anunt pe geamul magazinului sau ????
Afisele se pun si cu acordul proprietarilor respectivelor spatii, altele decat cele de afisaj electoral (care sunt aprobate de primarii si care trebuie sa respecte anumite conditii). Dar de continutul respectivelor afise sunt raspunzatori cei le le-au comandat.
george-neagu, moderator