avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1981 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL-D
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL-D

BUNA ZIUA,
AM INFIINTAT UN SRL-D SI AM COMUNICAT IN SCRIS CU PRIVIRE LA INFIINTARE (SRL-D).
AM SI EU 2 INTREBARI:

A) IN CAT TIMP DE LA INFIINTARE SI INCEPAND CU CE DATA TREBUIE SA COMPLETEZ ONLINE PLANUL DE AFACERI PENTRU ACORDAREA DE CATRE AGENTIE A UNEI ALOCATII NERAMBURSABILE MICROINTREPRINDERII SRL -D?

B) CAND TREBUIE SA ANGAJEZ CEL PUTIN 2 SALARIATI CU CONTRACT DE MUNCA PE PERIOADA NEDETERMINATA?


MULTUMESC ANTICIPAT.


ASTEPT RASPUNS.
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 19:34, 10 Iunie 2012
A. In 10 zile de la infiintare trebuie sa va inscrieti in evidentele Oficiului teritorial pentru intreprinderi mici si mijlocii si cooperatie
B. de la momentul obtinerii facilitatilor.

Baza legala - art. 4 din OUG nr. 6 / 2011.


A)Va puteti inscrie in program online, atata timp cat este deschis pe site
[ link extern ] /
S-a ajuns doar la 792 de inscrisi, e bine sa va grabiti.In principiu sunt asteptate pana la 1100 de firme acceptate la finantare.
Succes

B) in termen de 10 zile lucratoare de la semnarea contractului de finantare cf rt 9 lit f din
HG 96/2011privind aprobarea Normelor metodologice de aplicare
a Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 6/2011 pentru stimularea înființării și dezvoltării microîntreprinderilor de către întreprinzătorii tineri
[ link extern ] -/

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Programul pentru srl-d! Daniela Bolog Daniela Bolog Începând din data de 22.04.2013, ora 10.00 va fi activă înscrierea în cadrul „Programului pentru stimularea înfiinţării şi dezvoltării ... (vezi toată discuția)
Contabilitatea unui srl-d elkecri elkecri Buna ziua, Vreau sa imi deschid un SRL-D si as dori sa stiu daca contabilitatea e la fel ca la orice firma.Care sunt conditiile care trebuiessc indeplinite ... (vezi toată discuția)
Facilitati firme nou infiintate ancaciu ancaciu ce facilitati au firmele nou infiintate :impozit pe profit ,viramente salarii (vezi toată discuția)