Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... ce acte imi trebuie pentru casatoria in uk
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

ce acte imi trebuie pentru casatoria in uk

Buna ziua Am si eu o nelamurire si va rog sa ma ajutati daca se poate Vreau sa ma casatoresc cu un cetatean englez de origine pakisthaneza in UK si v-as intreba ce acte i-mi sunt necesare si mai vreau sa precizez ca sunt divortata in Romania dar nu am hotarirea pentru ca eu locuiesc in UK , deci as putea sa scot hotarirea de la judecatoria de care apartin daca am nevoie de ea ? Va multumesc frumos pentru ajutor
Pentru oficierea casatoriei la ambasada , vedeti acest articol:
[ link extern ]
In ce parte a UK doriti sa va casatoriti (Anglia, Scotia, Irlanda de Nord sau Tara Galilor)?

[ link extern ]
anglia londra
daca nu va casatoriti la ambasada romana, link-ul dat va ajuta.[ link extern ]

dar trebuie sa ma casatoresc la ambasada Romaniei? am crezut ca la consilul din zona din care apartin in londra pentru ca el este britanik