Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... doresc un avocat roman UK Londra
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

doresc un avocat roman UK Londra

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un avocat bun in londra uk pe domeniu emigrari ?
Stimat forumist,

Pe avocatnet este interzisă publicitatea. Putezi, însă, căuta la secțiunea ,,consultanți,, un avocat care să vă satisfacă exigențele.

Cu stimă.
multumesc frumos..nu stiam
Dreptul britanic este foarte diferit de dreptul de pe continent. Un avocat roman ar trebui mai intai dezvatat de multe lucruri pe care le-a invatat in Romania pentru a pleda in Marea Britanie. Asa ca un avocat roman nu va poate ajuta decat daca a facut toata facultatea de drept in Marea Britanie. Plus ca Irlanda de Nord, Scotia, Anglia si Tara Galilor au legi diferite intre ele (ultimele doua sunt laolalta aceeasi jurisdictie).
tgeorgescu, utilizator