Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cod penal UK
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cod penal UK

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Exista un cod penal in Marea Britanie?
Cum as putea beneficia de el ?

Va multumesc !
Savarsiti o infractiune in Marea Britanie si veti beneficia de codul penal.:)

www.avocatnet.ro/content/for...
Site-europa.eu-legislatie vă va documenta cu privire la legislația inclusiv a UK.( și nu numai.)
multumesc
Functie de tara din Marea Britanie (Anglia si Tara Galilor, Scotia, Irlanda de Nord) in care s-a comis fapta, sunt legislatii diferite, fie drept comun, fie sistem mixt (combinatie de drept comun cu drept continental). Diferenta fata de dreptul continental este ca precedentele conteaza foarte mult.