Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mandat european de arestare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mandat european de arestare

Buna ziua ,

Cunoasteti motive pentru care a fost refuzata extradarea din UK ?

Va multumesc
Marea Britanie, care e compusa din mai multe tari, are un sistem de drept comun sau mixt (combinatie de drept comun cu drept continental). De aceea precedentele conteaza foarte mult, nu ca-n Romania, si cateva zeci de ore petrecute la biblioteca juridica de un avocat va pot castiga sau pierde procesul.