Forum Discuţii juridice Executare silită licitatie
Discuție deschisă în Executare silită

licitatie

Buna ziua!!am o nelamurire si va rog sa ma ajutati!!!in timpul casniciei am achizitionat un apartament care acum a fost scos la licitatie pt neplata.odata cu creditul imobiliar a fost facut si un credit de nevoi personale.actul de adjudecare care mi-a fost trimis de noul proprietar (cu rugamintea de ai da o declaratie ca poate intra in apartament pt a nu fi nevoit sa lungeasca aceasta zi mergand cu executor samd) este pt creditul de nevoi personale.am sunat la executorul judecatoresc ce s-a ocupat de dosar si mi-a spus ca este pt creditul de nevoi personale pt ca a mers mai repede dosarul dar banii luati prin licitatia casei vor merge la creditul imobiliar....este adevarat???va multumesc anticipat!!!
e adevarat. Chiar daca s-a initiat procedura de executare silita pt neplata creditului de nevoi personale, cel care se va indestula primul e cel cu ipoteca, ca are creditul garantat. Doar daca mai ramanea ceva, mai mergea si la creditorul de la care ati impumutat pt nevoi
va multumesc pt raspuns..Va doresc o zi frumoasa!!!