Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare auto

Buna ziua, o intrebare scurta, daca o masina a fost adusa in tara in 2010 si nu a fost inmatriculata, plateste taxa din 2012 sau cea din 2010, intreb pt ca la momentu schimbari taxei stiu ca se putea da o declaratie pe propria raspundere ca s-a adus autoturismul in tara inaintea schimbari taxei si se platea taxa veche
Multumesc
Se achita taxa in vigoare la momentul solicitarii inmatricularii autoturismului