Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Garantii acordate investitorilor straini
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Garantii acordate investitorilor straini

As dori sa imi indicati actul normativ unde scrie despre garantia acordata investitorilor straini pentru stabilitatea regimului juridic al investitiei,adica investitia straina trebuie sa beneficieze de regimul juridic prevazut de legea in vigoare la momentul constituirii sale si pe toata durata de existenta a investitiei.
Va multumesc anticipat !
exista conventii semnate de catre Romania cu diferite state si care au ca obiect protejarea investitiilor. cautati conventia incheiata cu statul respectiv.
La acestea se adauga si legislatia europeana in special Tratatul.