Forum Discuţii juridice Executare silită ajutor in executarea silita
Discuție deschisă în Executare silită

ajutor in executarea silita

buna ziua,

am un dosar de executare la un birou al exec judecat, a fost licitatia apartamentului la al doilea termen, si cica s-a prezentat tocmai firma care l-a scos la licitatie si l-a cumparat, este corect? au voie partile sa participe la licitatie ? eu fiind debitorul si ei creditori

cum pot contesta licitatia? si eventual cum pot contesta executarea ? am 3 copii mici si nu suntem pregatiti acum sa ne mutam din apartament.

vroia o ruda sa participa la a 3-a licitatie sa cumpere ap pt noi....
gi-jane2, moderator
Da ,creditorul are dreptul sa adjudece bunul dedus executari
Daca aveti motive intemeiate puteti promova contestatie la executare
Tertul interesat in adjudecare,avea dreptul sa contacteze in termen util executorul judecatoresc
are tot dreptul sa preia in contul creantei.