Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Director școala consilier local
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Director școala consilier local

Un director de școala cu clasele I - VIII poate ocupa funcția de consilier local ?
Da, daca respecta conditiile generale. Am cunoscut si director de liceu care detinea aceasta calitate.
Atata vreme cat nu este angajat in primarie, poate fi consilier local.