Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Registrul de casa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Registrul de casa

In cazul unui bar,punctul de lucru este diferit de sediul societatii trebuiesc intocmite doua registre de casa,pentru fiecare in parte?
Sigur ca da, intocmiti Registrul de casa si la punctul de lucru. Ex. 1 va fi predat zilnic la sediu, unde se vor inregistra toate operatiunile de incasari si plati aferente zilei anterioare, pentru intreaga societate.
Multumesc!