Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Produs returnat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Produs returnat

Buna ziua, am o problema , o clienta a comandat o rochie si acuma zice ca nu e ceea ce se astepta si vrea sa o returneze, mentionez ca in anuntul postat de mine scrie clar ca nu accept retur, iar clienta ma ameninta cu sotul ei zicand ca lucreaza la protectia consumatorului.Ce sa fac in acest sens , are o cale juridica de a ma ataca in instanta?
Va multumesc!
cel mai important pentru dumneavoastra este modul in care clienta a facut comanda, respectiv un e-mail de confirmare, etc.