Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Transformare I.I in S.C
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Transformare I.I in S.C

Se poate schimba o Intreprindere individuala in o societate comerciala cu 2 proprietari ?
Nu este posibil sa schimbati statutul unei intreprinderi individuale in societate comerciala cu raspundere limitata.
Poate sa coexiste ii cu o societate comerciala cu raspundere limitata in care unul din asociati sa fie titularul ii sau poate si cealalta persoana sa isi infiinteze o ii cu care sa faceti o asociere in participatiune.