Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... retur produs neconform
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

retur produs neconform

Buna ziua ,de curand ca si persoana juridica am achizitionat de la o firma de specialitate o Masina de vata pe bat,care s-a dovedit la punere in functiune a fi un produs de slaba calitate,avand diverse defecte,si reprezentand un pereicol in exploatare pt personalul angajat si clienti.Cum trebuie sa procedez pt a returna acest produs si a-mi recupera banii.Motivele mele sunt intemeiate avand marturia si altor clienti.De la chizitie si returnare in service au trecut doua zile.Firma distribuitoare insista ca va repara acest produs ,dar eu nu-l mai doresc.Va multumesc astept pareri
daca nu ati avut o intelegere cu vanzatorul ca intr-o anumita perioada de timp sa putreti inapoia produsul nu cred ca va puteti recupera banii. Legea spune ca in cazul in care produsul este neconform trebuie sa va dea altul nou sau sa vi-l repare.