Forum Discuţii juridice Achiziţii publice DECLARAÞIE PE PROPRIA RÃSPUNDERE privind ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

DECLARAÞIE PE PROPRIA RÃSPUNDERE privind indeplinirea criteriilor de calificare

Daca merg pe declaratie pe proprie raspundere, iar autoritatea contractanta imi solicita completarea documentelor, aceste documente trebuie sa fie scoase inainte de data deschiderii ofertelor sau vor fi valabile si daca le obtin ulterior datei de deschidere de la institutii in termenul de 3 zile lucratoare. ordinul 509/2011 face referire la certificatele cu privire la plata datoriilor...deci certificatul constatator de la ORC cazierul fiscal daca sunt solicitate prin fisa de date, le pot scoate in termenul de 3 zile lucratoare in care am obligatia de a prezenta documentele la autoritatea contractanta?
formularele sa fie completate inainte de data deschiderii ofertelor, iar certificatele emise de institutii dupa data deschiderii, iar daca nu sunt emise in aceea perioada de 3 zile la care faceti referire, ar fi bine sa faceti dovada ca ati facut demersurile pt a le scoate, urmand sa le prezentati cand o sa le aveti, in cel mai scurt timp...