Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... lg.9/1998 si lg. 290/2003,
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

lg.9/1998 si lg. 290/2003,

COMISIA JUDETEANA A EMIS HOTARAREA PRIVIND ACORDAREA COMPENSATIILOR BANESTI
DOSARUL ZACE ACUM LA AUTORITATEA PENTRU RESTITUIREA PROPRIETATILOR
PROBLEMA PE CARE O RIDIC ESTE URMATOAREA
POTRIVIT ART. 7 DIN LG. 9.1998 SI ART. 8 DIN LG. 290/2003 DOAR IN CAZUL IN CARE SE FACE CONTESTATIE IMPOTRIVA HOTARARII COMISIEI JUDETENE DOSARUL AJUNGE LA AUTORITATEA PENTRU RESTITUIREA PROPRIETATILOR
DE CE ATUNCI TOATE HOTARARILE COMISIEI JUDETENE CHIAR DACA NU SUNT CONTESTATE AJUNG LA AUTORITATEA PENTRU RESTITUIREA PROPRIETATILOR ? ESTE CORECTA O ASTFEL DE POZITIE?
Toate Hot. emise de Comisiile Judetene ajung la A.N.R.P. in vederea validarii sau invalidarii acestora. Din pacate acolo zac multe dosare. Sfatul meu este sa mergeti in audienta la A.N.R.P. su sa depuneti un memoriu. Asteptati 30 zile pt. raspuns dupa care ii actionati in instanta. Din cate vad este singurul mod de a intra in posesia drepturilor ce vi se cuvin fara a astepta urmatorii 10 ani. Nu sunt avocat sau jurist dar cunosc multe persoane care asteapta din 1998. In acest timp s-au emis o serie de invalidari, pierdut dosare, etc.
Daca nu puteti ajunge la A.N.R.P. (luni-vineri - trebuie sa fiti acolo la ora 7 ca sa apucati unul din cele 20 de bonuri iar audienta incepe la ora 12), trimiteti o recomandata cu confirmare. Adresa este Calea Floreasca 202. Daca totusi ajungeti la ei sugerez sa aveti un memoriu pregatit in 2 exemplare (unul pt. Dvs. cu nr. de intrare - va ajuta in instanta).
Succes
ni_leta, utilizator