avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... lg.9/1998 si lg. 290/2003,
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

lg.9/1998 si lg. 290/2003,

COMISIA JUDETEANA A EMIS HOTARAREA PRIVIND ACORDAREA COMPENSATIILOR BANESTI
DOSARUL ZACE ACUM LA AUTORITATEA PENTRU RESTITUIREA PROPRIETATILOR
PROBLEMA PE CARE O RIDIC ESTE URMATOAREA
POTRIVIT ART. 7 DIN LG. 9.1998 SI ART. 8 DIN LG. 290/2003 DOAR IN CAZUL IN CARE SE FACE CONTESTATIE IMPOTRIVA HOTARARII COMISIEI JUDETENE DOSARUL AJUNGE LA AUTORITATEA PENTRU RESTITUIREA PROPRIETATILOR
DE CE ATUNCI TOATE HOTARARILE COMISIEI JUDETENE CHIAR DACA NU SUNT CONTESTATE AJUNG LA AUTORITATEA PENTRU RESTITUIREA PROPRIETATILOR ? ESTE CORECTA O ASTFEL DE POZITIE?
Cel mai recent răspuns: ni_leta , utilizator 02:15, 8 Mai 2009
Toate Hot. emise de Comisiile Judetene ajung la A.N.R.P. in vederea validarii sau invalidarii acestora. Din pacate acolo zac multe dosare. Sfatul meu este sa mergeti in audienta la A.N.R.P. su sa depuneti un memoriu. Asteptati 30 zile pt. raspuns dupa care ii actionati in instanta. Din cate vad este singurul mod de a intra in posesia drepturilor ce vi se cuvin fara a astepta urmatorii 10 ani. Nu sunt avocat sau jurist dar cunosc multe persoane care asteapta din 1998. In acest timp s-au emis o serie de invalidari, pierdut dosare, etc.
Daca nu puteti ajunge la A.N.R.P. (luni-vineri - trebuie sa fiti acolo la ora 7 ca sa apucati unul din cele 20 de bonuri iar audienta incepe la ora 12), trimiteti o recomandata cu confirmare. Adresa este Calea Floreasca 202. Daca totusi ajungeti la ei sugerez sa aveti un memoriu pregatit in 2 exemplare (unul pt. Dvs. cu nr. de intrare - va ajuta in instanta).
Succes
Ultima modificare: Vineri, 8 Mai 2009
ni_leta, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie la a.n.r.p. ruta2012 ruta2012 Buna ziua. Este vorba de un dosar in baza Legii nr.290/2003. Comisia de aplicare a Legii nr. 290 din cadrul Prefecturii a emis o hotarare de respingere a ... (vezi toată discuția)
Legea290/2003 emilifor emilifor unde ma pot interesa despre stadiul in care se afla dosar meu legat de despagubiri conform legii 290/2003? (vezi toată discuția)
Legea 290/2003 ni_leta ni_leta Buna ziua Am rugamintea daca ma poate ajuta cineva. Incerc sa sintetizez: 1. anul 2003 - am depus cererea la Prefectura insotita de inscrisurile ... (vezi toată discuția)