Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Bon fiscal
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Bon fiscal

Buna seara. Ieri am cumpărat dintr-un magazin o bijuterie de aur, am cerut bon fiscal, dar mi-a zis sa revin azi ca nu putea sa deschidă casa. Astăzi am revenit, si dupa indelungi discuții am primit un bon fiscal. Nelamurirea mea este daca exista bonuri fiscale pe care TVA-ul sa fie 0 sau bonul fiscal pe care l-am primit este fals? Va multumesc!
Daca societatea nu este inregistrata ca platitoare de TVA, atunci bonul fiscal are inscris la cota TVA = 0 (zero). Bonul respectiv nu este fals. :)

Ati cerut certificat de garantie pentru respectiva bijuterie?