Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale chitanta de mana
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

chitanta de mana

chitanta de mana prin care s-a cumparat un teren s-a inregistrat in registrul agricol al cumparatorului la pozitia sa de rol insa acesta poate fi inscris in baza de date la taxe si impozite ca sa plateasca impozit pe aceasta suprafata desi are numai drept de folosinta ?
multumesc
Cum are numai drept de folosinta daca s-a cumparat? Ce se precizeaza in chitanta de mana si in ce an s-a incheiat aceasta?