Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... termen contestatie decizie 30 zile sau 45 zile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

termen contestatie decizie 30 zile sau 45 zile

in ce termen se poate contesta o decizie de incetare relatii contractuale sau de numire intr o pozitie interna (responsabil gestionarea substantelor chimice) legata de managementul de mediu
Lege nr. 62/2011, art.211 :
Cererile pot fi formulate de cei ale caror drepturi au fost incalcate dupa cum urmeaza:
a) masurile unilaterale de executare, modificare, suspendare sau incetare a contractului individual de munca, inclusiv angajamentele de plata a unor sume de bani, pot fi contestate in termen de 45 de zile calendaristice de la data la care cel interesat a luat cunostinta de masura dispusa;
....