Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

buna seara am o problema si nu stiu cum as putea sa o rezolv daca se poate sa ma ajutati. In urma cu 5 ani eram in afara tarii impreuna cu sotul meu cu care am un apartament drept comun.El intorcindu-se in tara fara stirea mea a cerut divortul cu motivul abandon de familie(mentionez ca nu avem copii ). De comun acord eu am parasit locuinta pina in momentul cind reuseam sa fac partajul.El sa recasatorit si locuieste in apartament cu actuala sotie eu nereusind sa fac proces pentru partaj.Deoarece partajul momentan nu il pot face intrebarea mea este ce pot face sau cum pot proceda pentru a ma intoarce in casa mea care este drept comun,iar acuala sotie poate locui in apartamentul nostru ea neavind nici un drept acolo? va multumesc .

va trebui sa faceti partaj, altceva nu aveti ce face