Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cresterea animalelor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cresterea animalelor

Buna dimineata, e vara si f.cald si fara a fi exagerat si a ma certa cu vecinii as dori sa stiu ce pot face pentru ai determina sa -si mute fermele de animale .Stam intr-un municipiu ,la casa si au inceput, unii sa creasca capre (au 25-30 de capete), iar altii sa creasca porci (au peste 100), mirosul e infernal .Exista un temei legal care sa interzica aceste activitati in orase (casele in zona noastra sunt lipite unele de altele) ? Cui trebuie sa ma adresez pentru a rezolva problema cat mai repede?
problematica expusa de catre dvs nu se subinscrie dispozitiilor care guverneaza activitatea asociatiilor de proprieritari-dupa cum ati inteles sa incadrati topicul
Penntru solutionare sesizati oficial autoritatea de sanatate publica locala,serviciul specializat din primarie
Adresati-va cu o sesizare Consiliului Local, acesta printr-o hotarare poate reglementa aspecte cu privire la cresterea animalelor.