Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Refuzul administratorului revocat de a preda acte ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Refuzul administratorului revocat de a preda acte societatii(acte contabile, CUI, etc.)

Buna
Un administrator cetatean UE al unui srl a imputernicit o persoana romana la Notar sa exercite atributiunile acestuia de a administra societatea dpdv contabil si cu tot ceea ce tine de un administrator.
In urma unor neintelegeri administratorul revoca mandatul la notar, se aduce la cunostinta , se aduce la cunostinta, acesta semneaza de luare la cunostinta in fata notarului.
Acesta refuza sa predea actele contabile si celelalte acte .
Intrebare: cum pot sa le recuperez??????????
Faceti plangere la politie.