Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am dreptul sa imi recuperez fisa medicala si testarea ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am dreptul sa imi recuperez fisa medicala si testarea psihologica platite la scoala de soferi?

Buna ziua,

Pe scurt povestea: anul trecut la sfarsitul lui iunie am primit dosarul de absolvire a Scolii de soferi. La inceputul lui iunie anul acesta (deci acum trei saptamani) mi-am luat din nou cazierul de la Politie si am refacut la scoala fisa medicala (120 RON) si testarea psihologica (100 RON) ca sa pot da, pentru prima data, sala si traseul. Din pacate, am picat traseul, ceea ce inseamna ca trebuie sa reiau scoala. Cu dosarul pentru DRPCIV am primit de la scoala fisa medicala, nu insa si testarea psihologica. Am dreptul sa cer si testarea psihologica astfel incat sa nu mai platesc la urmatoarea scoala de soferi, sau au ei dreptate refuzind sa imi dea ceva ce am platit si care este inca valabil?

M-ar ajuta foarte mult raspunsul dumneavoastra....

Multumesc.
AlexCiobanu, utilizator