Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis auto

Buna ziua eu m-am inscris la o scoala de soferi ,as vrea sa mentin ca am un handicap de gradul 2 accentuat, la scoala de soferi mi sa cerut pentru fisa medicala sa o platesc de doua ori fisa adica 240 de lei in schimb de 120 de lei ,ei spun ca asa este pt cei cu handicap ,am intrebat sa inteleg de ce ,dar sincer nu am primit un raspuns foarte clar..poate sa imi spuna cineva despre ce este vorba?va multumesc
Ati facut testul psihologic separat?
Asa s-ar explica costurile, fisa medicala 120 si testul psihologic 120.
Le-ati facut in cadrul scolii sau iin unitati medicale?
Nu este nicio diferenta intre fisa medicala ptr persoane cu sau fara handicap.