Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce inseamna respinge cererea de chemare in garantie?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce inseamna respinge cererea de chemare in garantie?

Cum se traduce mai pe inteles solutia: respinge cererea de chemare in garantie cu apel
va multumesc anticipat
Adica... cineva, paratul sau reclamantul a formulat o cerere de chemare in garantie. Care a fost respinsa, adica... nu a fost admisa. Ati inteles?