Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii conventii civile in decl.112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

conventii civile in decl.112

Buna ziua.Va rog daca se poate o lamurire.Incepand cu 1 iulie 2012 voi retine ptr.conventie civila prest.servicii(pensionar)impozit 16 % si sanatate.Unde voi declara in 112 sau 100?Permite programul a se declara sanatatea ptr conventii civile in 112?Va multumesc.
Daca prestatorul este pensionar, se va retine doar sanatate -5.5% si impozit 16%. Se declara in D112, sectiunea C - pct 1, subpct 18.
La impozit va trebui sa adaugati manual suma ( pag 1 si la sectiunea F).
boerica, utilizator
Va multumesc mult pentru lamuriri.