Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Referitor CAS
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Referitor CAS

Daca am impreuna cu sotul meu o societate comerciala SRL,amandoi deci suntem asociati si administratori 50% cu 50%,dar nu suntem angajati nici la societatea noastra nici in alta parte trebuie sa ne asiguram obligatoriu la Casa de pensii si la Casa de sanatate ? Daca da,in baza carei legi si daca nu avem profit,respectiv dividente,ce declaratie se completeaza si ce documente sunt necesare pt.un profit 0 ?

Daca doriti pensie si asigurare de sanatate fie va angajati la societatea dvs. fie faceti contracte individuale in nume personal.Daca nu nu doriti asta nu va obliga nimeni la aceste contracte.