avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Plata CAS de 2 ori
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Plata CAS de 2 ori

Buna
Va rog sa ma lamuriti cu privire la urmatoarea problema

Am fst angajat la o societate si in paralel detineam si un abc

Dupa ce am inchis Abc-ul la un interval de timp,mi-a sosoit o ntificare prin care am fost instiinat ca am de achitat la CASS o suma destul de importnata pentru mine

Este legal sa chiti cass de 2 ori,avand in vedere ca cass pentru mine era achitat de catre angajator

va multumesc
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 07:36, 30 Iunie 2012
Daca ai fi mai explicit in mesajul dvs. v-am putea formula un raspuns.
Nu exista in legislatia juridica notiunea de "abc". Ce inseamna "detineam si un abc"? Este denumirea unei entitati care desfasura activitati economice?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatia platii cas-ului Ionminca Ionminca 1.- Sunt o PFA autorizata in domeniul serviciilor contabile: - este considerata dependenta sau independenta? - este obligata la plata CAS-ului, si ... (vezi toată discuția)
Rog si eu un raspuns,va rog mult mykidutza mykidutza Buna ziua, Pana la data de 30 nov 2009 am fost in cic, pe data de 2.12.2009 am intrat in preaviz, 20 zile lucratoare.In carnetul de munca,incetarea ... (vezi toată discuția)
Sustinator garleanu garleanu Cine poate fi sustinator al unei asociatii sportive non profit si ce documente trebuie intocmite pentru inscrierea ca sustinator. (vezi toată discuția)