Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Plata CAS de 2 ori
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Plata CAS de 2 ori

Buna
Va rog sa ma lamuriti cu privire la urmatoarea problema

Am fst angajat la o societate si in paralel detineam si un abc

Dupa ce am inchis Abc-ul la un interval de timp,mi-a sosoit o ntificare prin care am fost instiinat ca am de achitat la CASS o suma destul de importnata pentru mine

Este legal sa chiti cass de 2 ori,avand in vedere ca cass pentru mine era achitat de catre angajator

va multumesc
Daca ai fi mai explicit in mesajul dvs. v-am putea formula un raspuns.
Nu exista in legislatia juridica notiunea de "abc". Ce inseamna "detineam si un abc"? Este denumirea unei entitati care desfasura activitati economice?