Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general facturare gresit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

facturare gresit

la o societate de prestari servicii , la un client obisnuit nu s-a operat la timp cererea de reziliere si s-a facturat in continuare . Ce se face cu soldul ramas de incasat , se imputa angajatului ? care este solutia ?
Daca cererea de reziliere este inregistrata cu o data si factura este emisa dupa aceasta data,anulati factura puneti la cotor toate ex. si explicati motivul.
Dar aveti grija la jurnalul de cumparari, la dec. 300.,trebuie regularizare luna viitoare,daca ati transmis.
succes!!
buna seara , indicata ar fi si o factura storno :)