Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sesizare- reclamatie privind concedierea
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sesizare- reclamatie privind concedierea

Va multumesc mult pentru raspunsurile pe care mi le-ati dat, mi-au fost de mare folos.
Va rog sa imi spuneti daca in cazul unei sesizari pe care am trimis-o si la care am primit un raspuns nefavorabil cu mentiunea ,, in urma analizarii cazului,, am dreptul sa cer detalii privind analizarea cazului sau nu si daca pot sa cer o copie a raportului de cercetare, daca legislatia in vigoare imi da acest drept.
Depinde unde ati facut sesizarea. Daca ati facut-o la ITM trebuia sa primiti un raspuns in scris cu cele constatate in urme verificarilor si cu masurile luate.
multumesc, sesizarea am facut-o la ministerul din care fac parte
Nu cred ca veti obtine astfel de informatii cu privire la modul de solutionre a petitiei dvs .. in cazul in care va nemultumeste raspunsul primit aveti posibilitatea de a va adresa justitiei.