Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Aviz de insotire a marfii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Aviz de insotire a marfii

Buna ziua.Am un PFA cu activitatea principala comert cu amanuntul al textilelor,imbracamintei si incaltamintei efectuat prin standuri,chioscuri si piete.
Cand merg in targuri trebuie sa completez avizul de insotire a marfii pentru produsele cu care merg.Ce trebuie sa completez pe avizul de insotire a marfii la rubrica FURNIZOR si ce trebuie sa completez la rubrica CUMPARATOR?Pot sa scot la imprimanta avizul de insotire a marfii?Va multumesc.
da. ..puteti sa faceti asa
La furnizor treceti numele furnizorului de unde ati cumparat marfa(de pe factura)
si cumparatorul sunteti PFA..
Treceti cantitatea si pretul de unitar(de pe factura) fara TVA.