avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

codul muncii

Este legal ca un asistent sef de sectie sa semneze o petitie formulata de aistentele din subordine referitoare la codul muncii si munca in ture, daca este de acord cu acestea? Din cate stiu postul de sistent sef este un post de conducere si nu intra la normativul de asistente pe sectie. As dori o lamurire in acest sens.

Alte discuții în legătură

Asistenta medicala baloo72 baloo72 cite paturi are in grija un sistent medical de terapie intensiva si unde este stipulat acest lucru? (vezi toată discuția)
Sunt asistent medical pe secția pneumologie cu 25 paturi. personalul ... Adryaaan Adryaaan Sunt asistent medical pe secția Pneumologie cu 25 paturi. Personalul este format dintr-un medic, 7 asistenți cu tot cu asistenta șefă și 6 operatori. Ce ... (vezi toată discuția)
Refuzarea preluarii gestiunii BleRux BleRux Sunt angajat ca medic si am in subordine mai multi asistenti medicali. Directorul unitatii vrea sa ma oblige sa preiau eu gestiunea sectiei ,lucru care nu se ... (vezi toată discuția)