avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical

Buna ziua,

Nu sunt sigur ca am postat in sectiunea care trebuie, dar va prezint problema mea:
- se da un angajat caruia i-am desfintat postul (i-am dat preaviz, dar am asteptat sa faca 1 an experienta pentru a primi somaj - greseala mea)
- este a 2-a luna de cand imi tot aduce concedii medicale (cate 10 zile)

Ce pot face sa rezolv aceasta situatie? Carei institutii ma pot adresa?
Este inadmisibil ce se intampla...
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:38, 4 Iulie 2012
Daca dvs. considerati ca certificatele medicale sunt date ilegal puteti face o sesizare la Casa Judeteana de Asigurari de Sanatate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediere adriana.ivascu adriana.ivascu As vrea sa cer parerea intr-o speta : Am inceput demersurile pentru desfintarea postului unui angajat. Dupa adresa pe care am trimis-o la domiciuliu ... (vezi toată discuția)
Cum verificam legalitatea concediului medical? broscuta21 broscuta21 Buna ziua, Dupa cum am mai scris si in alt subiect, firma la care lucrez concediaza 4 persoane. Acestea au fost anuntate, urmand ca incepand cu data de ... (vezi toată discuția)
Insarcinata in luna a 7-a si firma este in faliment poienar anca poienar anca Sunt insarcinata in luna a 7-a,iar firma la care lucrez a intrat in faliment.Conducerea societatii mi-a propus sa ma dea afara ca sa pot fii preluata de Casa ... (vezi toată discuția)