Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical

Buna ziua,

Nu sunt sigur ca am postat in sectiunea care trebuie, dar va prezint problema mea:
- se da un angajat caruia i-am desfintat postul (i-am dat preaviz, dar am asteptat sa faca 1 an experienta pentru a primi somaj - greseala mea)
- este a 2-a luna de cand imi tot aduce concedii medicale (cate 10 zile)

Ce pot face sa rezolv aceasta situatie? Carei institutii ma pot adresa?
Este inadmisibil ce se intampla...
Daca dvs. considerati ca certificatele medicale sunt date ilegal puteti face o sesizare la Casa Judeteana de Asigurari de Sanatate.