Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu mediu net
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu mediu net

Buan ziua

Care este valoarea salariului mediu net pe economie ?

Multumesc
Castigul salarial (salariul) mediu brut utilizat pentru fundamentarea bugetului asigurarilor sociale de stat
Castigul salarial (salariul) mediu brut pe anul 2012 = 2.117 lei

In luna mai 2012, castigul salarial mediu nominal net a fost de 1.530 lei, in scadere cu 23 lei (adica 1,5%) fata de luna aprilie, potrivit datelor furnizate de Institutul National de Statistica (INS).
www.avocatnet.ro/content/art...