avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu mediu net
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu mediu net

Buan ziua

Care este valoarea salariului mediu net pe economie ?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:25, 6 Iulie 2012
Castigul salarial (salariul) mediu brut utilizat pentru fundamentarea bugetului asigurarilor sociale de stat
Castigul salarial (salariul) mediu brut pe anul 2012 = 2.117 lei

In luna mai 2012, castigul salarial mediu nominal net a fost de 1.530 lei, in scadere cu 23 lei (adica 1,5%) fata de luna aprilie, potrivit datelor furnizate de Institutul National de Statistica (INS).
www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul mediu ruta2012 ruta2012 Buna seara. Salariul mediu pe economie se stabileste printr-un act normativ, precum cel minim, sau este doar o informatie pur statistica? Va multumesc. (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza contributia unui pfa la pensie? martin0501 martin0501 Salutare, am un pfa care a avut incasari pe anul 2011 de aprox. 47000 lei (ron), iar profitul este de aprox. 2500 lei. La casa de pensii mi s-a spus ca mi se ... (vezi toată discuția)
Salariul mediu brut utilizat pentru fundamentarea bugetului asigurarilor sociale de stat pe 2012 Raptor_40 Raptor_40 Stie cineva daca s-a stabilit si daca da, care este valoarea salariului mediu brut utilizat pentru fundamentarea bugetului asigurarilor sociale de stat pentru ... (vezi toată discuția)