Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... studii superioare la casiera
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

studii superioare la casiera

buna ziua , as dori dori un raspuns la o intrebare zic eu simpla pt dumneavoastra ....sunt casiera la un spital as dori sa stiu daca licenta in "administratie publica" ar putea fii folosita la functia pe care o detin? ma gandeam ca spital tot un serviciu public este nu? va multumesc anticipat:)
Va poate ajuta sa promovati in alta functie unde sunt necesare studiile superioare absolvite de catre dvs .... in functia de carier nu cred ca va este de folos aceasta licenta.
Pentru functia de casier nu se cer studii superioare (Cod COR :421 Casieri, operatori la ghiseu si asimilati sau 421101 Casier ).
Conform Ordinului Ministerul Sanatatii nr.1470/2005 , publicat in M.Of.73/2006 , pentru functia de casier sunt prevazute studii medii . Puteti insa ocupa un alt post vacant , prin concurs, la care se prevad studii S , dar trebuie sa asteptati deblocarea . Promovarea , conform OUG 115/2004 , se poate face in cadrul aceleiasi functii .