Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legislatie in ceea ce priveste intrebarile la un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legislatie in ceea ce priveste intrebarile la un interviu

Buna ziua,

Va rog mult sa ma ajutati cu articolul din legislatia romana care se refera la intrebarile interzise la un interviu.
Am cautat, dar nu am gasit articolul, articolele care mentioneaza expres intrebarile interzise la un interviu.

Va multumesc!

De interes pt. subiectul abordat acela al discriminarii in procesul de recrutare/selectie de personal pot fi si prevederile Legii nr. 48/2002 pentru aprobarea Ordonantei Guvernului nr. 137/2000privind prevenirea si sanctionarea tuturor formelor de discriminare,(publicata in Monitorul Oficial nr. 69 din 31 ianuarie 2002)