Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrarea unei plati facute de persoana juridica ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrarea unei plati facute de persoana juridica pentru pesoana fizica

Buna ziua, as vrea sa stiu daca pot intregistra in contabilitate o chitanta pentru o plata facuta de persoana juridica pentru persoana fizica, cu care are contract de inchiriere. De asemenea pe chitanta am trecute cateva facturi pe care nu le am, ale persoanei fizice. Pot inregistra aceasta chitanta ca plata utilitati spatiu inchiriat pe 605, fara aceste facturi?
multumesc.
Rugati ca proprietarul sa va dea facturile respective, pentru a le atasa la chitanta. Daca aveti contract de inchiriere sau comodat al spatiului plata o puteti inregistra fara probleme. Cheltuielile sunt nedeductibile din punct de vedere fiscal.