avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Admite cererea taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Admite cererea taxa de poluare

Buna ziua tuturor.In data de 01.06.2012 am avut al doilea judecata in legatura cu taxa de poluare. Sentinta a fost una favorabila: Se admite cererea. in data de 05.07.2012 am primit comunicatul acasa. Deci asta inseamna ca cei de la D.G.F.P. n-au facut recurs nu? Ca scrie asa: cu drept de recurs in termen de 15 zile de la comunicare:
Daca n-au facut recurs atunci urmeaza sa-mi trimita hotararea definitiva ? va multumesc.
Cel mai recent răspuns: bubicsek , utilizator 20:08, 18 Iulie 2012
Nu ineamna ca nu au facut recurs.Veti stii aceasta doar dupa 15 zile de la comunicarea catre AFP SI DGFP ori AFM.
TREBUIE APOI D-voastra sa va faceti legalizarea.
va multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rezultat proces marianiova marianiova Solutie: Admite excepţia lipsei calitătii procesuale pasive a DGFP Dolj. Admite in parte actiunea Respinge cererea de obligare a DGFP la plata sumei de 956 ... (vezi toată discuția)
Taxa auto jacquelline jacquelline In luna decembrie, inainte de a plati taxa auto, am actionat in judecata DGFP si Directia de Imatriculari auto pentru a-mi putea inmatricula autoturismul ... (vezi toată discuția)
Decizie irevocabila an_po an_po Am facut o actiune judecatoreasca impotriva Fondului pentru mediu si DGFP pentru restituirea sumei reprezentand taxa de poluare. Instanta de fond a admis ... (vezi toată discuția)