Forum Discuţii juridice Achiziţii publice NR si NCS
Discuție deschisă în Achiziţii publice

NR si NCS

Cine initiaza NR si NCS, de catre cine trebuie semnate? Ce lege reglementeaza aceste probleme?
Autoritatea contracatnta la solicitarea facuta!OG 34/2006 si HG 925/2006
..vezi si Legea 10/1995
iar daca se justifica NCS in conformitate cu prevederile art. 122 lit i din OUG 34/2006, se incheiere act aditional la contract...atentie ca NCS nu se compenseaza cu NR la valoarea contractului
"NCS nu se compenseaza cu NR la valoarea contractului" - Va rog , sa-mi spuneti ce lege reglementeaza aceasta problema.

Avem interpretarea Comisiei Europene la o intrebare adresata de ANRAMP pe aceasta tema.Se gaseste pe site-ul ANRMAP - info point - puncte de vedere - interpretarea comisiei - suplimentarea de lucrari.